2012-03-04 18:58:32• hírek • Szatmar.ro

Nyolc pontos vereség Kolozsváron, egyre nagyobb bajban a VSK

Néhány héten belül a harmadik kiesési rangadóját is elveszítette a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata: a Bukaresti CSM és a Ploiesti után ezúttal a Kolozsvár is jobbnak bizonyult a szatmári legénységnél. Palkó János és Nicolae Istrate csapata ráadásul sima, 34-26-os vereséget szenvedett.

Az első félidő nagy részében nem lehetett sejteni, hogy a VSK végül nyolc pontos zakót kap a "kincses városban". A szatmáriak egyenlő ellenfelek tudtak ugyanis lenni, egészen az utolsó percekig. Ekkor aztán az U gyorsan négy gólos előnyre tett szert és 15-11-es fórral vonulhatott pihenőre.

A második félidőben sokáig úgy tűnt, hogy a VSK már nem is tud visszajönni a meccsbe. Erre azonban rácáfoltak a szatmáriak és negyed órával a vége előtt feljöttek 22-20-ra. Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat, a hátra lévő időben kolozsváriak minden egyes bekapott gólra kettővel válaszoltak, így 34-26 arányú győzelmet arattak.

Győzelmével a Kolozsvár feljött a tizedik helyre, megelőzve ezzel legyőzöttjét, amely így visszaesett a 11. helyre. Ami azt jelenti, hogy nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt osztályozós helyen tanyázik a VSK.

.A következő alkalom, amikor a VSK-nak esélye nyílhat a javításra, az vasárnap lesz, amikor 11 órai kezdettel az újonc Tordát látja vendégül: Szavics, Vizsbovszkij és MUnea csapatát.

Nemzeti Liga, 18. forduló:
Kolozsvári U Transilvania-Szatmárnémeti VSK 34-26
(15-11)
A szatmári gólszerzők: Dinescu 8, Libert 5, Sas 4, Oláh 3 (3x7), Prsakalo 3, Mateas 1, Galan 1, Jurj 1.
Játszott még: Panazan (11 védés), Vass (5), Pop, Mates, Bejinariu, Tcaciuc.